Inzerce | Chci tu být také
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
Pánské kšandy neboli šle rozhodně nejsou záležitostí dob dávno minulých. Naopak, každý stylový muž se k nim občas rád vrátí dodnes. Celý outfit tak oživí originálním doplňkem, který má navíc i praktickou funkci. Pokud ale s kšandami zatím nemáte zkušenosti, doporučujeme si přečíst naše tipy, jak je správně nosit, aby vám posloužily při důležitých pracovních i společenských akcích a vždy dokonale ladily s celým outfitem.
V pánském šatníku nenajdete tolik zajímavých doplňků jako v tom dámském, ale kšandy jsou jednou z mála výjimek, která nepostrádá mužnost, přesto jim nechybí ani hravost a módní šmrnc. Právě proto na ně spousta moderních mužů nedá dopustit a zhruba od začátku milénia je znovu vídáme jak na módním molech, tak na společenských událostech nebo i v kreativním pracovním prostředí. Vezměte si příklad a vyrazte v nich do kanceláře i za zábavou, jen myslete na rady zkušenějších nositelů.
K největším stylingovým chybám nepatří špatná kombinace s kravatou nebo nevhodná barva, ale nošení kšand společně s páskem. Přitom oba doplňky plní stejnou funkci, a tak je naprosto zbytečné je nosit najednou. Dále nezapomeňte věnovat pozornost šířce kravaty a ke šlím noste opravdu jen úzký model nebo ještě lépe motýlka.
Naopak široké kravatě se raději zdaleka vyhněte, ke kšandám vůbec nepasuje a zbytečně od nich odvádí pozornost. Říká se, že všechno je lepší než nic, ale v tomto případě je opravdu lepší jen límeček s rozhalenkou než široká kravata. A to nejen tehdy, když budete šle decentně schovávat, ale i pokud je v outfitu kompletně přiznáte.
Inzerce | Chci tu být také
Dříve byly pánské kšandy považovány za součást spodního prádla, proto je muži logicky zakrývali sakem. Doba ale pokročila a módní pravidla jsou dnes mnohem uvolněnější. Na neformálních akcích bez přísného dress codu je tedy povoleno dávat šle všem na odiv, a vytvořit tak velmi originální look. O to více byste si ale měli dát záležet na jejich výběru, nejen v otázce kvality, ale i velikosti a odstínu.
Obecně platí, že formální šle jsou širší než ležérní a mají šířku přibližně 3,5 cm. Raději se ale vyvarujte těm úplně úzkým (okolo 2,5 cm a méně), které se hodí opravdu jen k hipsterskému vzhledu. Dále pak myslete na to, že máte na výběr ze tří základních tvarů zádové části, což je X, H a Y. Nezáleží ale jen na estetickém dojmu. Důležité je i to, jakou podporu od šlí očekáváte a co vám je pohodlné.
Záleží na vybraném tvaru, protože každé kšandy se upevňují trochu jinak. Pokud máte například kšandy ve tvaru H nebo X, musíte je upevnit na dvou bodech vpředu a na dvou vzadu, tedy celkem na čtyřech místech. U stále populárnějšího tvaru písmene Y vám ale logicky stačí jen tři připínací body, konkrétně dva vpředu a jeden vzadu.
Pokud se chystáte na důležitou společenskou akci, zvolte ideálně formální širší šle, které se zapínají na knoflíky. Ty jsou většinou decentní a nenápadné a hlavně přišité na vnitřní straně kšand. Neuvidí je tedy nikdo nepovolaný a nebudou žádným způsobem narušovat celkový styling. Některé kšandy už s knoflíky zakoupíte, na jiné je budete muset nechat přišít, ale rozhodně nejde o nic náročného.
Naopak volnočasovým outfitům vyloženě prospějí šle s kovovými přezkami, díky kterým rozhodně nebudete vypadat uhlazeně. Nopak budou slušet všem rebelům a milovníkům nekonvenční zábavy. A rozhodně se nemusíte omezovat jen na společenské kalhoty. Klidně si je vezměte i k džínám, nebo dokonce ke kraťasům. Neomezí vás tedy ani aktuální roční období.
Tento článek je komerčním sdělením našeho inzerenta. Redakce proto za jeho obsah a informace a nabídky v něm uvedené nijak neodpovídá.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Inzerce | Chci tu být také
Před 5 dny
Před 2 týdny
Před 2 týdny
Před 2 týdny