Inzerce | Chci tu být také
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
SEO (Search Engine Optimization) je soubor technik, které pomáhají zlepšit postavení webových stránek ve vyhledávači. V tomto článku se dozvíte, jak byste měli postupovat, pokud chcete své stránky optimalizovat pro vyhledávač Google.
Už na začátku, když si jen vybíráte doménu, je třeba myslet na SEO. Hlavní téma, kterému se budete na stránce věnovat, byste měli také zmínit v názvu domény. Například, stránka se bude věnovat vymyšlené postavě se jménem „Vlasatý Billy“. Název domény byste tak měli zvolit vlasatybilly.cz nebo vlasatý-billy.cz. Doména bez pomlčky má výhodu lepší zapamatovatelnosti.
Dalším krokem bude zvolit si klíčová slova, na která se chcete zaměřit. Ta by však měla odpovídat obsahu, který se na stránce nachází. V našem případě mohou být vhodná klíčová slova například: filmy od Vlasatý Billy, knihy od Vlasatý Billy nebo nejlepší herec století.
Při výběru vhodných klíčových slov vám pomůže nástroj od Google, jež najdete na následující adrese: https://adwords.google.com/select/KeywordToolExternal. Při výběru klíčových slov se dívejte na jejich vyhledávanost a nakolik souvisejí s obsahem vaší stránky.
Inzerce | Chci tu být také
Pokud jste splnili tyto počáteční kroky, můžete se začít věnovat obsahu ve zdrojovém kódu stránky.
Hlavní stránka i všechny podstránky by měly obsahovat vlastní, originální a výstižný titulek. Ten má jasně říci, čemu je obsah stránky (podstránky) věnovaný.
Název je ve zdrojovém kódu značený tagem <title>, který se píše do hlavičky, tedy <head>. Přesný název je dobrý nejen pro lepší pozice ve výsledcích vyhledávání, ale také má velký vliv na tom, zda na něj člověk klikne. Například, někdo dá do Google vyhledávat frázi „Mladý podnikatel“, ale v názvu o tom nebude ani zmínky. Určitě byste klikli spíše na odkaz, kde se tato fráze nachází. Vidět to můžete na příkladném obrázku níže.
Další důležitou částí hlavičky ve zdrojovém kódu je popis stránky, tedy „description“. Vyhledávači Google tak jasně řeknete, o čem stránka je. Často se právě tento popis vyskytuje ve výsledcích vyhledávání, ale není to pravidlem. Pokud se vyhledávači Google zdá, že jiná část obsahu je pro výsledek vyhledávání vhodnější, použije ji.
Na rozdíl od <title> je popis delší, doporučená délka je 200 až 250 znaků. Popis by měl být také originální a vystihující. Také by měl obsahovat klíčová slova.
Příklad zdrojového kódu:
<html>
<head>
<title> Vlasatý Billy – filmy, knihy</title>
<META NAME=“Description“ CONTENT=“ Vlasatý Billy je nejlepší herec století. Najdete zde množství zajímavých věcí: filmy od Vlasatý Billy, knihy od Vlasatý Billy. „>
</head>
<body>Obsah
</body>
*zvýrazněná jsou klíčová slova
- nepoužívejte názvy, které nesouvisí s obsahem stránky,
- nepoužívejte standardní nebo neurčité názvy jako „Untitled“ nebo „New Page 1“,
- nepoužívejte stejný název na všech stránkách, resp. podstránkách,
- nepoužívejte dlouhé názvy.
- nepoužívejte popis, který nesouvisí s obsahem stránky,
- nevolte jen vypsání klíčových slov. Napište smysluplný text, který bude klíčová slova obsahovat,
- nepoužívejte dlouhý popis (maximálně 200-250 znaků).
Další článek bude věnován stavbě URL a tvorbě obsahu stránky. Těšte se na něj ještě tento týden! :)
Tento článek/rozhovor vyšel před 12 lety. Informace v něm tedy již nemusí být aktuální, a proto vám doporučujeme, abyste je ověřili a dohledali si novější informace.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Inzerce | Chci tu být také
Student oboru Finance, bankovnictví a investování na Ekonomické fakultě Technické univerzity v Košicích. Mladý podnikatel, který rozjíždí svou činnost.
Před 4 dny
Před 1 týdnem
Před 2 týdny
Před 2 týdny