Inzerce | Chci tu být také
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Nejoblíbenější témata:
Další témata:
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
Inzerce | Chci tu být také
Není překvapivým tvrzením, když řekneme, že v dnešní době má spousta lidí problémy se svými financemi. Lidé nemají vytvořené finanční rezervy, roste zadlužení a když přijdou o práci, tak jsou najednou neschopní splácet své závazky. Jak se toho vyvarovat?
Existuje mnoho způsobů, jak se stát finančně nezávislým a zdravým. Je však třeba se naučit dobré návyky, které povedou k naší prosperitě. S tím souvisí i nejdůležitější věc. Finanční stabilita není ani tolik o penězích, jako o vašem vzdělání a gramotnosti v oblasti peněz. Fakt, že čím více informací budete schopni získat, je základním kamenem úspěchu k tomu, aby jste se dokázali zbavit problémů s vaším rozpočtem. Jak tedy na to?
Místem, kde můžete zlepšit svoji finanční inteligenci, je samozřejmě internet. Najdete zde spoustu portálů a magazínů, které se věnují penězům a investování. Ovšem je třeba si dát pozor a informace přijímat jen s maximálně kritickým odstupem. Je totiž pravda, že dnes může psát články na internetu kdejaký „odborník“.
Navíc i názory zkušených a specializovaných analytiků se musí brát s opatrností, protože přece jenom i oni se mohou mýlit. Další možností jsou různé knihy nebo semináře a kurzy. Nejlepší možností, jak se něco naučit, jsou ovšem vlastní zkušenosti, proto cokoliv se dozvíte, zkuste převést do praxe.
Inzerce | Chci tu být také
V prvé řadě musíte mít detailní přehled o pohybu svých financí. Proto si udělejte vlastní finanční deník, do kterého budete zapisovat veškeré své příjmy a výdaje. To vydržte dělat po dobu minimálně několik měsíců, abyste získali nějaké vypovídající hodnoty. Až budete mít v ruce přesné informace, můžete přistoupit k dalšímu kroku.
Začněte si dávat deset procent svého příjmu stranou. Pokud máte dluhy, použijte tuto částku na splacení svých závazků. Jestliže jste bez dluhů, tak si po určitý čas odkládejte tyto peníze stranou. Po čase vytvoříte celkem zajímavou částku, kterou budete moct investovat. Sami uvidíte, že to není zase tak těžké. Je pravda, že se budete muset trochu uskrovnit, ale jedna desetina není zas nic hrozného, kvůli čemu byste museli být o chlebu a vodě po celý měsíc.
Pokud se vám to bude dařit dodržovat, postupte na další úroveň. Začněte si dávat stranou dvacet procent příjmu. Desetina půjde stále na splacení dluhů a na investice, druhá desetina je pak určena na vaše vzdělání. Uvidíte, že když si budete kupovat odborné knihy a budete navštěvovat užitečné semináře, tak se vaše finanční inteligence velmi zlepší a vy třeba objevíte nové možnosti dalšího příjmu.
Jakmile zvládnete i toto, odkládejte si třicet procent. Poslední třetina vašeho příjmu půjde na spoření. Nezapomeňte také na pravidlo, že dostává hlavně ten, kdo dává. Štědrost je lidskou vlastností, která přináší radost vám i ostatním. Proto dejte určitou část svých peněz také na dobročinné účely.
Tento článek/rozhovor vyšel před 13 lety. Informace v něm tedy již nemusí být aktuální, a proto vám doporučujeme, abyste je ověřili a dohledali si novější informace.
Veškerá doporučení, informace, data, služby, reklamy nebo jakékoliv jiné sdělení zveřejněné na našich stránkách je pouze nezávazného charakteru a nejedná se o odborné rady nebo doporučení z naší strany. Podrobnosti na odkazu zde.
Inzerce | Chci tu být také
Odjakživa vášnivý čtenář a pisatel prozaických textů, v poslední době také tvoří marketingové texty pro internetové projekty.
Před 5 dny
Před 1 týdnem
Před 1 týdnem